Кабмін схвалив експеримент із надання соціальних послуг для переселенців у державних санаторіях

мвд,санаторий

Кабінет міністрів схвалив проведення експериментального проєкту, в рамках реалізації якого 2 санаторії сфери управління Мінсоцполітики (Спеціалізований Трускавецький санаторій "Батьківщина" та Спеціалізований Миргородський санаторій "Слава") отримають можливість надавати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Об этом сообщает Политика РУ


Відповідну постанову №248 уряд ухвалив на засіданні 21 березня, повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

Запроваджений експериментальний проєкт має на меті:

  • забезпечити надання соціальних послуг внутрішньо-переміщеним особам з найбільш вразливих категорій громадян;
  • розширити спектр надавачів соціальних послуг
  • вирішити проблему критичної залежності державних закладів та установ від фінансування лише з одного джерела надходжень та опрацювати механізм переходу закладів від використання бюджетних коштів, що спрямовуються на утримання бюджетних установ, до оплати вартості соціальних послуг.

Так, відтепер обидва санаторії надаватимуть найбільш затребувані соціальні послуги на безоплатній основі внутрішньо переміщеним особам:

  • з числа осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої РФ території України, а також населених пунктів, розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій чи які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), в т.ч. під час обов’язкової евакуації
  • або в яких житло зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат.

Ці заклади зможуть надавати вищезазначеним громадянам соціальні послуги:

  • стаціонарного догляду;
  • притулку;
  • підтриманого проживання;
  • соціальної адаптації.

Надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, та фінансуватиметься в рамках експериментального проєкту державою.

"При цьому, самі санаторії змінять організаційно-правову форму державної установи на державні некомерційні підприємства. Це дозволить підвищити фінансову й управлінську автономію цих закладів. До сьогодні існувала ситуація, коли держава не оплачувала послуги, а напряму фінансувала утримання цих бюджетних установ", – зазначається у повідомленні.

Очікується, що зміна організаційно правової форми надасть державним некомерційним підприємствам право самостійно затверджувати організаційну структуру та штатний розпис, визначати розмір оплати праці своїх працівників, право надавати інші платні послуги, отримувати кошти з різних джерел фінансування (у т.ч. кошти донорів).

Источник: Дедал