Трамп заявив, що чекає на власний арешт наступного тижня, і закликав до протестів

Читать на русском

Трамп заявив, що чекає на власний арешт наступного тижня, і закликав до протестів
Трамп заявив, що чекає на власний арешт наступного тижня, і закликав до протестів

Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що наступного тижня його можуть заарештувати у справі про приховування грошей, виплачених жінкам, які заявляли про сексуальні контакти з мільярдером.

Об этом сообщает Руспресс

Він послався на "витік інформації" з офісу окружного прокурора Манхеттена про нібито наявні плани на затримання Трампа.

Про це екс-президент США написав у своїх соцмережах, зазначає Associated Press . Трамп також повторив тезу, що 2020 року в нього нібито вкрали перемогу на президентських виборах і закликав своїх прихильників вийти на протести.

"У своєму повідомленні у соціальній мережі Трамп повторив свою брехню про те, що президентські вибори 2020 року, які він програв демократу Джо Байдену, були вкрадені, і закликав своїх послідовників протестувати, повернути нашу націю" Це формулювання викликало в пам’яті послання тодішнього президента, яке передувало заворушення в Капітолії США 6 січня 2021 року, коли його прихильники зламали двері та вікна цієї будівлі та залишили побитих та закривавлених офіцерів, які намагалися зупинити встановлення результатів виборів", – зазначає видання.

В АР констатують, що публічних заяв про можливе пред’явлення нових звинувачень екс-президенту не було.

При цьому не виключено, що правоохоронці зацікавилися одним з епізодів біографії Трампа.

Якийсь час тому колишній адвокат Трампа Майкл Коен під час слухань у справі про можливі порушення екс-президента у поводженні із секретними документами минулого літа дав свідчення перед Великим журі на Манхеттені про те, як у 2016 році допомагав організувати виплати для двох жінок, щоб змусити з мовчати про сексуальні контакти з Трампом десятьма роками раніше.

Екс-президент звинувачення заперечував, а розслідування, що почалося з цього приводу, назвав "полюванням на відьом" з боку прокурора-демократа, який нібито наважився перешкодити Трампу балотуватися на пост президента на виборах 2024 року.

"Офіс окружного прокурора Манхеттена Елвіна Брегга, мабуть, вивчає, чи були порушені будь-які закони штату у зв’язку з виплатами або тим, як компанія Трампа компенсувала Коену його роботу, щоб приховати звинувачення жінок. Деніелс і як мінімум два колишні помічники Трампа — колишній політичний радник Келліен Конвей і колишній прес-секретар Хоуп Хікс — входять до свідків, які зустрічалися з прокурорами останніми тижнями», – пише видання.

Також в АР нагадали, що колишній адвокат Трампа розповідав, що за дорученням клієнта він організував виплати на загальну суму 280 000 доларів порноакторці Стормі Деніелс та моделі Playboy Карен Макдугал. За словами Коена, виплати мали купити їхнє мовчання про Трампа, який тоді був у розпалі своєї першої президентської кампанії.

"Коен і федеральні прокурори заявили, що компанія заплатила йому 420 000 доларів, щоб відшкодувати йому 130 000 доларів, виплачених Деніелс, а також покрити бонуси та інші передбачувані витрати. Компанія класифікувала ці платежі всередині компанії як судові витрати. Платіж у розмірі 150 000 доларів Макдугал був зроблений тодішнім видавцем таблоїду супермаркету National Enquirer, який не дозволив її історії розкритися», – пише видання.

За підсумками розслідування у 2018 році Коен був засуджений до 3 років в’язниці за звинуваченням у порушеннях фінансування виборчої кампанії Трампа. Самому ж мільярдеру тоді вдалося вийти сухим із води.

Источник: Устав